TUZLA – Saborni hram Uspenja Presvete Bogorodice u Tuzli našao se jutros na meti vandala.

Nepoznati počinioci oskrnavili su hram, oštetili tron Blažene Matrone Moskovske, odvalili vrata crkvene prodavnice i odnijeli dobrovoljne priloge, rekao je sveštenik Miloš Trišić.

On je rekao da su kamere sve snimile, da je slučaj prijavljen policiji i da se trenutno vrši uviđaj.
Prema njegovim riječima, ovo nije prvi put da je Saborni hram u Tuzli oskrnavljen, jer se slična situacija dogodila i prije nekoliko mjeseci, ali počinioci nisu uhapšen, prenosi RTRS.
Trišić je naglasio da ovakvi napadi duboko vrijeđaju vjerska osjećanja kako sveštenstva tako i pravoslavnih vjernika u Tuzli.<>

Piše: RTRS
