Stranka slobode i pravde (SSP) zatražila je danas ostavke ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića i direktora policije Dragana Vasiljevića, ocijenivši da je to „jedino što mogu da učine nakon hapšenja načelnika Policijske uprave za grad Beograd Veselina Milića“.
Milić je prethodno saslušan u vezi sa slučajem nestanka muškarca na Senjaku.
„Ovo više nije pitanje pojedinačne odgovornosti jednog načelnika policije, već je pitanje potpunog raspada institucija i pretvaranja države u servis za zaštitu privilegovanih kriminalnih struktura. Dok braća Vučić godinama grade paralelni sistem lojalnosti, ucjena i zaštite podobnih, Srbija tone u atmosferu mafijaških obračuna, a granica između države i podzemlja za njih više ne postoji“, naveo je SSP u saopštenju.
Dodali su da, kada se dogodi hapšenje načelnika policije glavnog grada, a zajedno sa njim i policajaca iz njegovog obezbjeđenja, „ne može se više govoriti o izolovanim incidentima“, već o, kako su ocijenili „dubokoj kriminalizaciji bezbjednosnog aparata države“.
