U napadu ispred Islamskog centra u kalifornijskom gradu San Dijegu, prema navodima policije, ubijene su tri osobe. Dva osumnjičena napadača takođe su mrtva. Vlasti sumnjaju da je riječ o zločinu iz mržnje.
Tri osobe su ubijene u napadu na Islamski centar u San Dijegu u SAD. Prema navodima policije, jedna od žrtava bio je i pripadnik obezbjeđenja, dok mediji navode da su još dvije žrtve bili članovi osoblja. Šef policije Skot Val izjavio je da je, prema ocjeni policije, radnik obezbjeđenja odigrao „odlučujuću ulogu“ da napad ne bude „mnogo gori“.
Policajci su tokom dolaska na lice mjesta pronašli i tijela dvojice osumnjičenih napadača u parkiranom automobilu. Prema navodima policije, riječ je o muškarcima od 17 i 19 godina, koji su, nakon napada, izvršili samoubistvo.

U istragu uključen i FBI
U sklopu centra se, pored najveće džamije u kalifornijskom lučkom gradu, nalazi i škola. Na snimku iz helikoptera vidi se kako djeca izlaze iz zgrade. S obzirom na to da je objekat vjerska institucija, napad se do daljeg klasifikuje kao zločin iz mržnje, rekao je načelnik policije Val. Iz tog razloga u istragu je uključen i FBI.
Oko dva sata prije napada, majka jednog od osumnjičenih napadača pozvala je policiju da prijavi da joj je sin nestao, naveo je Val. Ona se, kako je rečeno, plašila se da bi on mogao da ima samoubilačke namjere, a naknadno je ustanovila da je iz kuće nestalo više komada njenog oružja, kao i vozilo. Prema riječima šefa policije, pronađena je poruka koja je sadržavala „govor mržnje“. Međutim, u njoj nije bilo nikakvih konkretnih prijetnji Islamskom centru.
Guverner Kalifornije Gevin Njusom na platformi Iks je objavio da prati razvoj događaja. „Zahvalni smo svima koji su prvi reagovali na terenu, koji rade na zaštiti naše zajednice i pozivamo sve da slijede uputstva lokalnih vlasti“, navodi se u objavi njegovog kabineta na Iksu.

