TD Media

TD PORTAL

Tačno Objektivno Pravovremeno informisanje

16. јул 2024.

TD portal

Balkan može bolje

Tragedija na Jadranu: Otac i dva maloljetna sina se utopili u moru

0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Otac i dva sina iz Tirane utopili su se u albanskom gradu Kavaja, prenosi albanski Euronews.

Otac (starosti oko 50 godina) i njegova dva maloljetna sina u dobi od 13 i 15 godina utopili su se na plaži Vile-Boštovo kod albanskog grada Kavaje.

Kako javljaju albanski mediji, 13-godišnjaka su uhvatile jake morske struje, a otac i 15-godišnji brat su ga pokušali spasiti. Sva trojica su se utoplila.

Novinarka Euronews Albania Kloida Gjuzi, koja je odmah izašla na mjesto tragedije, javlja da su prisutni građani rekli da je hitna pomoć stigla sa sat i po zakašnjenja.

Dodala je i da na mjestu gdje se dogodila tragedija nije bilo obalske straže.

Tragjedi në Adriatik: Një baba dhe dy djem të mitur janë mbytur në det

Një baba dhe dy djem nga Tirana janë mbytur në qytetin shqiptar të Kavajës, raporton Euronews shqiptar.


Një baba (rreth 50 vjeç) dhe dy djemtë e tij të mitur, 13 dhe 15 vjeç, janë mbytur në plazhin e Vile-Boshtovës pranë qytetit shqiptar të Kavajës.

Sipas mediave shqiptare, 13-vjeçari është kapur nga rrymat e forta detare dhe babai dhe vëllai i tij 15-vjeçar kanë tentuar ta shpëtojnë. Të tre u mbytën.

Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi, e cila ka shkuar menjëherë në vendin e tragjedisë, raporton se qytetarët e pranishëm kanë thënë se ambulanca ka mbërritur me një orë e gjysmë vonesë.


Ajo shtoi se në vendin ku ndodhi tragjedia nuk kishte roje bregdetare.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Pin It on Pinterest

error: Sadržaj zaštićen autorskim pravima. Za eventualne sporove zadužen je sud Velike Britanije