Mladost GAT je bivši, Loznica je novi-stari prvoligaš, saznaje Sportal. Dugo se čekalo na odluku Saveza, a posle apliciranja Metalca, Hajduk Divoša i Železničara iz Pančeva, ipak je FSS doneo odluku da Loznicu vrati u Prvu ligu Srbije od naredne sezone koja počinje 2. avgusta.
)
Sportal je prvi pisao o tome da će Mladost GAT istupiti iz Prve lige i da će umjesto tog kluba mjesto zauzeti Loznica, što je i potvrđeno odlukom Saveza koja ćr biti uskoro ozvaničena.
Loznica će tako kao trećeplasirani tim Srpske lige Zapad biti novi-stari član Prve lige Srbije, a prednost su najprije dobili zbog novoizgrađenog stadiona Lagator, koji je jedan od najljepših u Srbiji.
Ovo nije prvi put da se dešavaju ovakve „rokade“ u našem fudbalu, nekada klubovi koji su igrali za viši rang, kao što je to Mladost GAT, nemaju više iste finansije. Mnogo igrača je napustilo klub čak i prije baraža koji su igrali ove sezone, čak su imali i problem zbog toga u mečevima sa Napretkom.
