SUBOTICA: Gradski trg u Subotici sinoć je bio tijesan da primi sve one koji su se okupili na svečanom dočeku košarkaša kluba „Spartak“ koji su osvojili titulu prvaka Srbije.

Posle 60 godina Srbija je dobila šampiona u košarci van Beograda i pehar najboljih sada ponosno čuvaju „plavo-bijeli“ momci iz Košarkaškog kluba „Spartak“ iz Subotice.
Pod sloganom „Subotička zvona zvone, da pozdrave šampione“ u centru grada, na bini, zasjao je pobjednički pehar.
Mogu reći da je osjećaj nevjerovatan. Želim svima da zahvalim na prelijepom dočeku danas. Takođe, zahvalio bih svima na podršci koju smo imali od publike tokom cijele sezone. Nadam se da smo se ovim peharom odužili makar malo za to što ste učinili za nas“, rekao je okupljenima kapiten KK „Spartak, Danilo Nikolić.
Pred govor legendarnog Vladimira Jovanovića, trenera KK „Spartak“, iz publike se čula nečija sugestija da obeća osvajanje titule i naredne godine, na šta je on kratko odgovorio sa: „Može!“.
Želim da zahvalim ovim divnim momcima što su stvarno ove godine dali sve od sebe. Imao sam sreću što sam izabrao prave ljude, a možda me je Bog pogledao pa su oni izabrali mene.
Šampion Srbije, „zemlje košarke“ je ‘Spartak’, poručio je Jovanović.
Takođe, Jovanović je zahvalio publici i cjelokupnom timu „Spartaka“, kao i predsjedniku tog košarkaškog kluba Slobodanu Jaramazoviću.
Taj čovjek je bio inicijalna klica. Ubijedio je čak i mene, koji sam po prirodi stvari ekstremni pesimista, da su čuda moguća, rekao je trener osvajača titule prvaka Srbije u košarci.
Mnogobrojnim prisutnima obratio se i generalni sekretar Košarkaškog saveza Srbije, Predrag Kanački.
Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo da vas pozdravim kao šampione Srbije i nadam se da to neće biti samo ovaj slučaj, nego da ćete i u perspektivi donositi vašem gradu još sportskih uspjeha i mnogo trofeja, poručio je Kanački.
Tokom proslave, binom su prodefilovale i mlade nade subotičke košarke, različitih uzrasnih kategorija, budući da u Subotici više od 600 djevojčica i dječaka ima priliku da besplatno trenira ovaj spot.
Zatim su svoj pobjednički trofej podigli i subotički odbojkaši, koji su ove godine takođe zlatnim slovima ispisali stranice sportske istorije, postavši šampioni Kupa Srbije u odbojci.
